نمونه گیری منزل

نمونه گیری منزل

آزمایش خون در منزل و چکاپ های دوره ای

هدف از آزمایش خون در منزل در بسیاری از شرایط رایج مانند:

 • جلوگیری از اتلاف وقت در صف های پذیرش و نمونه گیری حضوری
 • ترافیک شهر
 • نداشتن دغدغه مشکل جای پارک خودرو

عدم توانایی مراجعه حضوری، دیابت،عفونت های ویروسی و باکتریایی، کم خونی و برخی از انواع سرطان ها است.این آزمایش ها می توانند به شما کمک کنند تا سلامت کلی بدن خود را کنترل کنید. زیرا آزمایش های خون به طور گسترده بخشی از یک استراتژی کلی غربالگری (سلامت پیشگیرانه) استفاده می شود.

آزمایشات دوره ای چه چیزی را اندازه گیری می کنند؟

به دلایل مختلفی می توان از آزمایش خون خانگی استفاده کرد.برای مثال می توانید یک آزمایش شمارش کامل خون (CBC) یا ممکن است بخواهید یک آزمایش خون با طیف وسیعی را انجام دهید که مخصوص آقایان است و شامل تستوسترون تام، ویتامین D و کلسترول است. نمونه های دیگر آزمایش خون عبارتند از هموگلوبین (A1C ZRT)، آزمایش آرتریت روماتویید و یا آزمایش های خونی که نشانگرهای زیستی مختلف مرتبط با سلامت قلب و عروق را بررسی می کنند.

آزمایش خون در منزل چگونه انجام می شود؟

اگر تا به حال دیده اید که فردی مبتلا به دیابت برای بررسی قند خون خود از یک قطره خون از سر انگشت خود تست می گیرد پس تجربه خوبی از نحوه عملکرد آزمایش خون در منزل دارید. بسیاری از آزمایش های خون تنها با مقداری خون نیاز دارند که این امکان را فراهم می کند تا نمونه گیری در منزل را انجام شود. شما وقتی که درخواست آزمایش خون در منزل را می کنید معمولا یک نفر از آزمایشگاه برای شما ارسال می شود که حاوی همه چیزهایی است که برای گرفتن نمونه خون نیاز دارید و وقتی که نمونه را به آزمایشگاه میرسد سالم و استریل باقی خواهد ماند. همچنین شما یک ظرف برای جمع آوری نمونه ادار دریافت خواهید کرد. برای مثال ممکن است مجبور شوید برای برخی از آزمایش ها نمونه ادرار یا مدفوع را هر چه سریع تر به آزمایشگاه ارسال کنید. هنگامی که آزمایشگاه نمونه شما را دریافت کرد نمونه شما آزمایش می شود و نتیجه  را به صورت آنلاین و پیامک دریافت خواهید کرد.

آیا تفاوتی بین آزمایش حضوری و منزل وجود دارد؟

آزمایش های خونی که در منزل انجام می دهید به اندازه آزمایش هایی که حضوری در کلینیک پزشکی، آزمایشگاه و یا بیمارستان انجام می دهید دقیق است. تمام پرسنل نمونه گیری در منزل با تجربه بوده و مجهز به تمام وسایل مورد نیاز برای نمونه گیری هستند. همچنین راهنمای جامع آشنایی با شرایط تست برای نتیجه صحیح آزمایش در سایت موجود می باشد. اگر دستورالعمل های راهنمای انجام آزمایش خود را به طور صحیح انجام دهید می توانید همان نتایجی را داشته باشید که اگر همان آزمایش را در محیط آزمایشگاه به صورت حضوری انجام می دادید.

مزایا  آزمایش خون در منزل

 عبارتند از :

 • آزمایش خون در منزل راحت است زیرا رفتن به آزمایشگاه را حذف می کند.
 • کاربر پسند هستند زیرا درخواست آن به صورت اینترنتی طراحی شده اند و همچنین به شما این امکان را می دهند که به راحتی برای آزمایش های خود ثبت نام کنید و در عرض چند روز نتیجه آزمایش خود را دریافت کنید.
 • آزمایشات قیمت گذاری شده اند. آزمایشگاه اغلب قیمت های واضحی را برای آزمایش خون در منزل ارایه می دهند و معمولا هیچ هزینه غیر منتظره ای برای تست های خانگی وجود ندارد.

قوانین :

 • درخواست نمونه گیری منزل از یک روز کاری قبل
 • در بازه زمانی اعلام شده توسط آزمایشگاه  تلفن بیمار در دسترس باشد
 • در صورت عدم حضور یا کنسلی هزینه نمونه گیری عودت داده نمی شود
 • این خدمات فقط به افراد بالای 7 سال ارائه می شود
 • تست های خاص مانند HPV,قارچ،ژنتیک... در منزل انجام نمی شود
 • تحویل نمونه ادرار و مدوفوع به آزمایشگاه به عهده بیمار است

 

 نوبت دهی آنلاین